Ragozd ezt: "äta" - svéd ragozás - bab.la igeragozás


Erre gondoltál: åta Conjugation of have (Export PDF)

svéd"äta" ragozása

Infinitiv
svéd
  • äta
Preteritum
svéd
  • åt
Perfekt
svéd
  • har ätit

Indikativ

Presens

jag
äter
du
äter
han/hon/den/det
äter
vi
äter
ni
äter
de
äter

Preteritum

jag
åt
du
åt
han/hon/den/det
åt
vi
åt
ni
åt
de
åt

Perfekt

jag
har ätit
du
har ätit
han/hon/den/det
har ätit
vi
har ätit
ni
har ätit
de
har ätit

Pluskvamperfekt

jag
hade ätit
du
hade ätit
han/hon/den/det
hade ätit
vi
hade ätit
ni
hade ätit
de
hade ätit

Futurum

jag
ska äta; kommer (att) äta
du
ska äta; kommer (att) äta
han/hon/den/det
ska äta; kommer (att) äta
vi
ska äta; kommer (att) äta
ni
ska äta; kommer (att) äta
de
ska äta; kommer (att) äta

Find out the most frequently used verbs in svéd.